RİSKLİ YAPILARIN TESPİTİ ve KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİ


6306 sayılı Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında çıkarılan kanun ile birlikte riskli yapıların tespiti,yıkılması ve yeni yönetmeliklere uygun olarak yeniden yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır.Bu dönüşüm ile birlikte kentlerimizin daha sağlıklı ve güvenli yaşam alanlarına dönüştürülmesi amaçlanmaktadır.
YAPI-KUR İnşaat
,Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen "RİSKLİ YAPILARIN TESPİTİ ve YENİDEN YAPIMI LİSANSI"na sahip yetkili kuruluş olarak,kentsel dönüşüm sürecinde üst düzey bir hizmet vermektedir.


Stacks Image 16
Stacks Image 38
6306 sayılı kanun gereğince riskli yapılar öncelikle malikleri tarafından tespit ettirilecek,sonrasında LİSANSLI firmaya başvurularıyla birlikte süreç devam edecektir.


RİSKLİ YAPI TESPİTİ LİSANS BELGEMİZ

Stacks Image 41

Konuyla ilgili uzmanlarımız; inş.müh.Mustafa DEMİR, inş.müh.Cemal CEYLANKanun ile ilgili sıkça sorulan sorular kısmına bakanlığın resmi websitesinden ulaşabilirsiniz..

Kentsel dönüşüm sürecinde tüm bankalardan banka kredisi kullanabilir ve aynı zamanda farklı finansal desteklere ulaşabilirsiniz.Konu ile ilgili bakanlığın resmi websitesinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz..


6306 sayılı "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" kapsamında hak sahiplerince kullanılacak kredilerde bakanlıkla protokol imzalayan bankalar

Stacks Image 82
Stacks Image 84
Stacks Image 86
Stacks Image 88
Stacks Image 90
Stacks Image 92
Stacks Image 94
Stacks Image 96
Stacks Image 98
Stacks Image 100
Stacks Image 102
Stacks Image 104
Stacks Image 106
Stacks Image 108
Stacks Image 110
Stacks Image 112